Барабанов Олександр Валерійович

/images/personas/barabanov.jpg

кандидат фізико-математичних наук, доцент

Основна інформація

Народився 9 лютого 1970 р. в місті Києві. У 1993 р. закінчив факультет проблем фізики та енергетики Московського фізико-технічного інституту. Після його закінчення почав працювати у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, спочатку на посаді інженера, а з 1996 р. – асистента. У 1999 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Квантово-механічна теорія спін-залежної рекомбінації в напівпровідниках» зі спеціальності «Фізика напівпровідників та діелектриків». З 2002 р. працює на посаді доцента кафедри напівпровідникової електроніки радіофізичного факультету.

Спектр його наукових інтересів включає в себе теоретичні дослідження спін-залежних явищ у напівпровідниках і близькопольових ефектів у наносистемах.

Читає лекційні курси: «Математична обробка експериментальних даних», «Автоматизоване проектування комп’ютерних систем», «Цифрова обробка сигналів» та «Системи автоматизованого проектування в радіоелектроніці». Веде практичні та лабораторні заняття для студентів кафедри комп’ютерної інженерії. Співавтор квантово-механічної теорії спін-залежної рекомбінації в напівпровідниках.

Автор понад сорока наукових праць, серед яких дві монографії та один підручник.

Найважливіші наукові праці:

  1. Барабанов О. В. Системи автоматизованого проектування в радіоелектроніці. ВПЦ «Київський університет», 2005, 137 с.

  2. Барабанов О. В. У співавторстві з Третяком О. В. та Львовим В. А. Фізичні основи спінової електроніки. ВПЦ «Київський університет», 2002, 314 с.

  3. Барабанов О. В. У співавторстві з Третяком О. В. та Львовим В. А. Спін електрона та електронно-діркова рекомбінація в напівпровідниках. ВПЦ «Київський університет», 2001, 175 с.